Skip to main content

Interjero dizaino tendencijos nuolat keičiasi, o kartu su jomis atsiranda ir naujos dekoro elementų, augalų mados. Specialistų darbas apie tai rašyti ir edukuoti, o mūsų reikalas, kaip į tai reaguoti. Akivaizdu, kad neįmanoma suspėti su visomis tendencijomis ir aklai griebtis pertvarkų tikrai neverta. Užtenka domėtis, jausti pulsą ir pritaikyti vieną kitą trendy naujovę savo namuose. Kitas reikalas, jeigu įsirenginėjate naujus namus ar atsinaujinate senuosius. Instagram, Pinterest platformos tiesiog sprogsta nuo idėjų ir madingiausių interjerų nuotraukų. Sunku nepasiklysti tame sraute ir atsirinkti, koks stilius jums iš tiesų yra artimas. Geriausias būdas būtų pasikliauti specialistų pagalba, bet jeigu norite tuo užsiimti patys – kodėl gi ne. Pateiksime keletą tendencijų, kurios bus aktualios šiais metais.

Jeigu praėjusiais metais buvo madingos ryškios, netradicinės sienų ir baldų spalvos, šiemet į interjerus grįžta neutralios, ramios spalvos – smėlio, balta, rausva, taip pat laukia tikras žalios bumas. Siekiant sukurti kuo labiau atpalaiduojančią ir organišką kasdienę aplinką, minkštės ir apvalės dekoro elementų, baldų formos, užapvalinti kampai. Dominuos natūralios medžiagos – betonas, keramika, molis, linas. Kambarinių augalų populiarumas tik augs.

Pandemijos metais žmonės atrado rūpinimosi augalais džiaugsmą. Daug laiko praleisdami namie, žmonės siekė susikurti kuo jaukesnę ir atpalaiduojančią aplinką, įsirenginėjo skaitymo kampelius, kuriuose įkurdino kambarines gėles, augalų pagalba šildė ir minkštino savo darbo zonas namuose. Pradėjo kurtis augalų entuziastų bendruomenės, grupės, kuriose žmonės dalinasi patarimais ir pačiais augalais. Atsirado tendencija įsigyti dar jaunus augalus ir juos patiems išauginti, taip mėgaujantis pačiu procesu ir didžiuojantis rezultatu. Ypač tai išpopuliarėjo tarp jaunų žmonių, kas seniau nebuvo būdinga. Kai kurie savo net ir nedideliuose būstuose įkūrė tikras džiungles su daugybe pačių įvairiausių ir rečiausių augalų. Ši tendencija išliks ir šiais metais.

Phlebodium aureum

Atogrąžų papartis, turintis į kiškio letenėles panašius šakniastiebius. Paparčio lapai yra labai puošnūs, mėlynai žalios spalvos.

Naujas būstas ir nauji augalai jame

Kalbant apie įsikūrimą naujuose namuose, augalus rekomenduojama rinktis atsakingai, gerai apgalvojant erdvės teikiamas galimybes ir vientisą stilių. Vėlgi, daug kas priklausys nuo interjero. Jeigu dominuos vintažiniai elementai, bohemiškas stilius, labai tiks botaninis, namų džiunglių stilius, kur augalai įsitaiso visuose įmanomuose namų kampeliuose – vertikaliose lentynose keliais aukštais, ant grindų, palangių, palubių. Tokiuose interjeruose niekaip iš mados neišeina džiunglių karalienė Monstera deliciosa, šiek tiek kitokia jos sesė – Monstera monkey leaf. Ten puikai jausis ir Philodendron Xanadu, taip pat naujas, daugelio pageidaujamas Philodendron Birkin su išskirtiniais, juostuotais lapais. Įvairių rūšių begonijos taip pat dar nepraranda savo populiarumo ir randa savo vietą augalų gausoje. Viena iš puošniausių – Begonia big brother, labai žaisminga ir išmarginta taškučiais – Begonia maculata. Spalvingą, eklektinį įvaizdį gali sukurti įvairių rūšių ir lapų formų Calathea white fusion, misty, vittate. Ypatingai graži ir dekoratyvi – Calathea lancifolia. Calathea orbifolia – nuostabus, išskirtinis augalas. Calathea tinka įkurdinti prieškambariuose, miegamajam, netgi vonioje, nes jos nėra labai reiklios šviesai.

Botaninio stiliaus interjere neapsieiname ir be kabančių augalų, tokių kaip Scindapsus pictus trebie, Epipremnum Global Green, Peperomia hope, Rhipsalis oásis, Cissus discolor. Grįžta ir paparčių populiarumas. Ypač jie tinka art deco stiliaus interjere.  

Begonia masoniana

Aš be galo puošni, dekoratyvi ir populiari gėlė. Mano lapai aksominiai, širdies formos, pūkuoti ir simpatiškai pasiraukšlėję. Esu kilusi iš Pietryčių Azijos, todėl ypač mėgstu drėgną aplinką ir gerai toleruoju šilumą. Nemėgstu sauso oro, bet tai nereiškia, kad noriu būti perlaistyta.  1 – 2 kartai per savaitę šiltuoju metų laiku, o žiemos sezonu dar rečiau. Mano šaknys linkę kaupti vandenį, todėl gali prasidėti nemalonūs dalykėliai, tokie kaip pelėsis, grybelis.

Begonia masoniana

Kambariniai augalai minimalistiniame interjere

Minimalistinį interjerą galima sušildyti augalų pagalba. Tik reikia atsakingai juos pasirinkti, kad nebūtų sujaukta erdvė ir neatsirastų nepageidaujamo triukšmo. Tam tiks didesni, švarių formų augalai, kurie užpildys erdvę. Ficus benghalensis, Aspidistras, Pfilodendron tortum, Alocasia frydek, Ficus audrey, Ficus lyrata bambino, Aspidistra elatior, Strelitzia augusta, Alocasia cucullata, Strelitzia Nicolai, Alocasia regal shields. Jie visi pasižymi sodria žalia lapija ir suteiks tropikų atspalvio, kas sukurs atsipalaidavimo atmosferą. Minimalistiniame interjere taip pat populiarūs augalai – medeliai, kaip Ficus petite Audrey, Ficus lyrata tree, Ficus umbelatta. Jeigu erdvės nėra daug, vertėtų susidraugauti su Tilansia curly Slim, Sansevieria, Anturis lovely green, Agave stricta nana, Aloe cosmo.

Jaukų vaizdą galima sukurti grupuojant augalus. Rekomenduojamas 3 augalų klasteris. Pagrindinis patarimas – pasirinkti skirtingo dydžio gėles, ar vazonus, kad vaizdas būtų dinamiškas ir kiekvienas augalas galėtų atskleisti savo grožį. Čia galima paeksperimentuoti arba pasitarti su specialistu. Skirtingiems aukščiams sukurti labai tinka vazonai su stoveliais. Tai puiki išeitis ir tiems, kurių namų grindys yra šildomos, kas nėra gerai jokiems augalams. Patarimas renkantis vazonus būtų toks, kad jie susilietų su aplinka ir visas akcentas būtų gėlėse. Vazonų formas derinti prie interjere dominuojančių formų, paieškoti atsikartojančių detalių, tekstūrų, spalvų. Ieškantiems ryškesnių akcentų ir mėgstantiems drąsias spalvas, tiks Stromanthe triostar, Syngonium red spot, Aglaonema Pink star, Calathea crimson. Augs ir žydinčių augalų populiarumas. Viena iš įdomesnių – Globba winiti, Zygopetalum trazy blue.

Taigi, čia tik gairės ir socialiniuose tinkluose bei interjero žurnaluose pučiantys vėjai. Geriausias interjeras tas, kuriame jūs patys gerai jaučiatės ir atsipalaiduojate. Jeigu dar neprisijaukinote augalų ir vis dvejojate ar gebėsite jais tinkamai pasirūpinti, išdrįskite pabandyti. Gali nutikti taip, kad tai virs priklausomybe. Mūsų rekomendacija – įsigyti kokybišką, nenualintą augalą ir vadovautis specialistų rekomendacijomis. Tuomet rezultatas neabejotinai džiugins. Gėlės studijos specialistai visada patars, padės apsispręsti ir pasiūlys naujų vėjų.