Skip to main content

Kalėdos

Kalėdos

Michael Buble

It’s beginning to look a lot like Christmas…

Jau dainuojame su Michael Buble stovėdami automobilių kamštyje.
Metų ratas apsisuko – jos ir vėl beveik čia!

Kalėdos – namų jausmas

Man Kalėdos, visų pirma, yra namų jausmas Jausmas atsineštas iš vaikystės ir pasipildęs naujų patirčių, susijusių jau su sava šeima. Kur bebūčiau, vos užsimerkusi, mintyse galiu grįžti į savo vaikystės namų raudonąją virtuvę, kur už lango, jau temstančioje gatvėje, kursuodavo troleibusai, žibėdavo daug švieselių, o mama, tarsi fėja sukdavosi virtuvėje.

Galiu užuosti tuos prieskonių, marinatų, lydomo sviesto, kakavos, skrudinamų riešutų kvapus. Tie miltų debesys kočiojant tešlą ar balkone auštančio spanguolių kisieliaus dūmas šaltą žiemos vakarą, prisiminimuose atrodo išties magiškai. Ir suteikia malonų saugumo jausmą. Ir šiandien aš renkuosi laukti Kalėdų, kaip vaikystėje.

Nenoriu piktintis ir burbėti, kad aplink vien komercija, skubėjimas, brukimas. Viskas priklauso nuo požiūrio. Ir vėlgi siūlau imti pavyzdį iš šiauriečių. Namus ir savo aplinką jie puošia ir jaukina pamažu, neskubėdami, apgalvodami detales ir mėgaudamiesi pačiu procesu. Nebūtina lapkričio pabaigoje parsigabenti eglę, išsitraukti visas įmanomas dekoracijas, nesustojant sukti Kalėdines dainas ir pulti pakuoti dovanas.

Kaledine kompozicija

Kaip pasigaminti kalėdines dekoracijas?

Pradžioje į namus siūlau parsinešti žiemos sezono augalų – spanguolių, bruknuolių, daugialapių bugienių, heleborųhiacintų, tradicinių puansetijų ar mažiau tradicinių tilandsijų, orchidėjų Ludisijų. Į vazas galite pasimerkti ilgai išsilaikančios žalumos – brunijų, pistacijų, eukaliptų, vaškuolių. Ypač jaukiai atrodo Kalėdinio amalo ryšulėlis perrištas juostele.

Jeigu turite aukštą siauresnę vazą, puikiai namus papuoš gražuoliai amariliai. Esate minimalizmo gerbėjai? Įsigykite vieną akcentinę floristinę kompoziciją, kuri tiktų prie interjero. Na, o jei prijaučiate jaukiam skandinaviškam stiliui, galite prisigalvoti įvairių atrakcijų, susijusių su namų dekoravimu ir į tai įtraukti visą šeimą ar draugus.

Pasivaikščioję po mišką, parsineškite samanų, netikėtos formos šakų, žiemoti pasiruošusių augalų, uogų ar kerpių. Suorganizuokite vainikų pynimo ar kitokių Kalėdinių dekoracijų gaminimo vakarą namuose. Tai ir terapija ir puiki veikla ilgais niūriais vakarais.

Jeigu nemėgstate užsiiminėti kruopščiais floristiniais darbais, kur reikia kažką sukti, klijuoti, namus galite dekoruoti paprasčiau – į stiklinius dekoratyvius indus pridėkite riešutų, džiovintų apelsinų, emaliuotuose ar pintuose induose sudėti sodriai raudoni obuoliai ar masyvūs kankorėžiai gali būti puikiu Kalėdiniu akcentu.

Advento vainikas su žvakių laikikliais

Kalėdinio stalo dengimas taip pat gali tapti tikru malonumu. Pasidarykite iš to ritualą, susiplanuokite iš anksto detales ir skirkite tam šiek tiek laiko.

Apgalvokite stilių, kokiu norėsite dekoruoti stalą, pasirinkite pagrindines spalvas, tekstūras. Nebijokite eksperimentuoti, seną derinti su nauju. Kalėdos yra puiki proga ištraukti daug mačiusias, bet laikui nepavaldžias mamos taures ir derinti jas su moderniom lėkštėm. Arba paprastais, kukliais indais nuklotą stalą pagyvinkite vintažiniu ąsočiu ar tortine. Nepamirškite augalų, juos derinkite prie bendros stilistikos. Tai gali būti smulkios gėlytės, uogos arba viena didesnė akcentinė kompozicija gražiame inde su amariliaishiacintais ar visai netikėtais augalais. Svarbu, kad viskas būtų proporcinga, neužgožtų stalo ir netrukdytų bendrauti vieniems su kitais.

Jaukios detalės prie lėkštės galėtų būti dekoruotos prieskoninių augalų šakelėmis ar cinamono lazdelėmis, mini vainikėliais iš vielučių ir žalumos, kompozicijomis su maža žvakele samanose. Idėjų yra apstu, tik reikia tam skirti šiek tiek laiko ir susiplanuoti, kad nebūtų nereikalingo streso ir skubėjimo paskutinę minutę.

Pabandykite, tai yra ne mažesnis malonumas nei pyragų kepimas, dovanų išpakavimas ar patys Kalėdiniai pietūs. Jeigu pritrūksite laiko ar idėjų, užsukite į Gėlės studiją, čia Kalėdų nuotaika jau įsitaisiusi ant lentynų ir palangių. Suvyniosime žalią kvepiantį lauknešėlį į namus ar parekomenduosim augalą, kuris tiks visam žiemos sezonui, pasiūlysim Kalėdinių vainikų, kompozicijų, kurios tiktų kaip dovana kolegai, kaimynui ar draugui.

Svarbiausia – darykite viską su malonumu, be skubos ir kaltės jausmo, kad kažko nespėjate. Ne viskas turi būti tobula. Nepavokite Kalėdų patys iš savęs. Tai yra svarbiausia.

Jaukumo linkėdama, Lina

Kalėdinė stalo dekoracija | Gėlės studija